Gratis muziek: luister hier naar Bright.FM
Dagelijks het evangelisch nieuws gratis op een rijtje. Maandelijks de duiding en achtergronden ervan op uw deurmat!

World Vision verliest vijf medewerkers door gewapende aanval

10-03-2010 12:45 10-03-2010 12:35
 

AMERSFOORT - World Vision is vandaag getroffen door het verlies van vijf  medewerkers in het Manshera District in Pakistan na een niet-uitgelokte aanval door gewapende mannen.

De internationale humanitaire organisatie wacht nog op bevestiging van berichten dat de schutters eerst een reeks bommen of granaten zouden hebben gegooid en daarna het vuur zouden hebben geopend op het kantoor, ongeveer 65 kilometer ten noorden van de hoofdstad Islamabad.


Naast de vijf doden, zijn zeven medewerkers met verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd en is er een medewerker vermist. Er zijn geen dreigbrieven ontvangen voorafgaand aan de aanval. Het werk van World Vision wordt uitgevoerd door lokale burgers en is nu voor  onbepaalde tijd opgeschort. Wouter Kok, hoofd marketing en communicatie: "We werken al jaren in gebieden waar het onrustig is, dus we zijn bij tijd en wijle wel gewend aan spanningen. In Pakistan, maar bijvoorbeeld ook in Congo en Somalië. Dit is echter de eerste keer dat we als organisatie op deze manier getroffen worden."

 

"Natuurlijk zijn we diepbedroefd over het verlies van vijf van onze collega's.
Maar daar komt nog eens bij dat we de 140.000 mensen die we bereiken met onze hulp nu niet kunnen helpen. Ook dat is natuurlijk triest."


World Vision heeft haar overige medewerkers voor zover mogelijk in veiligheid gebracht, om zich nader te kunnen bezinnen op de ontstane situatie.


Sinds 1992 heeft World Vision zich in de eerste plaats gericht op noodhulp in Pakistan. Na de verwoestende aardbeving in oktober 2005, breidde World Vision haar operatie in Pakistan uit.

 

Meer info www.worldvision.nl

 

De redactie van Uitdagingonline behoudt zich het recht voor reacties in te korten. De redactie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de reacties. Correspondentie hierover is niet mogelijk. Reacties of delen ervan kunnen worden overgenomen in de papieren versie van Uitdaging.

Reacties

Geheimhouding

Ernst 13 mrt 2010 00:32
Helaas zal het werken in moslimlanden steeds meer in en vauit het geheim moeten plaatsvinden. Doordat ik in Pakistan meer contacten heb, leven de christenen daar in constante angst voor aanslagen. Wij kunnen ons dat hier niet voorstellen. Er is hier ook helaas te weinig over bekend.